Geoblog.pl    tuktuk    Podróże    Chiny listopad grudzień 2011    Day 2x? Xiamen, Tulou, pociag

Day 2x? Xiamen, Tulou, pociag

Chiny
Chiny, Xiamen

#Darek

A wiec wczoraj odwiedziliśmy Tulou. Nie jest to nazwa miejscowości tylko takie specyficzne budowle (nie wiem jak to nazwać). Są one rozrzucone po prowincji Fujian i chyba występuje tylko tutaj. Okrągłe budynki w których mieszkają cale rodziny, a nawet wioski (do 600osób). A sam budynek ma funkcję obronną (taki jakby zamek w pewnym sensie).

Z czego są zbudowane? Hmm wygląda mi to na jakiś piasek, ziemię, trudno powiedzieć.

Aha wykupiliśmy wycieczkę w naszym hotelu. Dlaczego? Bo Tulou są porozrzucane po prowincji. Lonely Planet pisze do jakich miast można się dostać z Xiamenu tanim autobusem. Ale potem to najlepiej wynająć kierowcę na kilka godzin. A to podobno kosztuje nawet 400Y.

A w hotelu facet pokazał ofertę. Przekreślił cenę 279Y/os na 139Y/os. Więc za niecałe trzy stówki mamy autobus praktycznie z pod hotelu, lunch, oraz bilet wstępu (a na nim widnieje kwota 50Y). Więc myślę że zrobiliśmy całkiem dobrego deala.

Wyjazd 7:30 rano, powrót około 18:00. Jechaliśmy ok 3h w każdą stronę. Lunch może 0,5h. Oglądanie budynków ok. 2h.

Widoki super, bo jedzie się przez "countryside". Odległość od Xiamenu pewnie około 100km.

Co jeszcze?

A ciekawie wyglądają kibelki na niektórych postojach w "countryside".

Dlaczego?

Bo .... jakby to powiedzieć.... tam gdzie się robi kupę to nie ma drzwi. Tylko ścianki działowe między kolejnymi dziurami w ziemi:)

No ale chińczykom chyba to specjalnie nie przeszkadzało. Dobrze że nie mieliśmy ciśnienia:)

Dzisiaj wieczorem mamy pociąg do Pekinu. Za chwilę oddamy bagaże, pochodzimy po Xiamenie no i w drogę. 33h:)

Do zobaczenia w Pekinie no i w Polsce:)

Pozdrowienia

Zasoby: 94 wpisy94 37 komentarzy37 951 zdjęć951 0 plików multimedialnych0