Geoblog.pl    tuktuk    Podróże    Chiny listopad grudzień 2011    Day 7 Shanghai

Day 7 Shanghai

Chiny
Chiny, sha

#Darek

Hello

Dojechalismy szczesliwie do Shanghaju.

Bardzo przyjemnie podrozuje sie z predkoscia 306km/h. Chociaz w sumie tego nie czuc. Wydaje sie ze pociag jedzie wolniej.

Moze to zasluga bardzo dobrego wyciszenia w srodku. Mysle ze zawieszenie w wagonach jest moze pneumatyczne.

Do hotelu dotarlismy najpier metrem (5Y/os). Potem poszwedalismy sie po okolicy i na nosala trafilismy do naszego hotelu "Rayfont nanpu costam ...". Ewcia zaczela juz marudzic ze jej ciezka z plecakiem. No ale pojechala jako backpacer w dodatku ze sknera (tak to ja:)) wiec no cuz.... Trzeba poznawac okolice:)

#Sprawa techniczna

A teraz kolejny raz sie mecze zeby moj tablet arnova 10 zaczal dzialac z wifi.

Rzecz jest bardzo dziwna. Moze ktos pomoze.

Tablet dostaje ip automatycznie (DHCP) z roznych otwartych i ogolnie dostepnych sieci wifi. Jest polaczenie z SSID, ale net nie dziala. Probuje pinga, tracrouta, route, itp itd. Jak wpisze adresse ipad to sie meczy, czasem dojdzie do lokalnej bramy. Jak wpisze np "traceroute wp.pl" "Unknown server error". Wyglada mi na to ze nie dziala DNS. I nie wiem co dalej. W polsce mi dzialalo bez problemu. Zarowno w domu ze statycznymi ustawieniami ip, jak rowniez poprzez DHCP. Mam dostep do shella, ale pisanie na ekranie komend z parametrami nie jest takie super. Teraz tak mysle ze moze DHCP daje tylko ip i brame, a nie DNSa. Tylko ze mogle wlaczyc albo DHCP, albo wszystkie parametry statycznie. No a nie wiem jaka w danym momencie jest brama. Ifconfig zwraca nic. Moze ifconfig z nazwa interfejsu? Ale jak sie on tu nazywa? eth0?

Jesli ktos ma jakis pomysl to prosze o rade, bo juz w tym wzgledzie mnie troche krew zalewa.

Sorki za techniczna sprawe, ale jest dla mnie dosyc istotna, bo nie chce sie z public PC laczyc np do banku.

Pozdrawiamy

PS. Nastepnym razem musze sobie sprawic 10 cali netbooka z rj45 i po prowblemie. Mam nadzieje:)

tato
tato - 2011-11-22 20:50
cieszymy się dobrą bieżącą informacją o Waszym pobycie to tak , jakbyśmy byli blisko Was..Życzymy dobrego pobytu i czekamy na nowe listy.Całuski.tat

tato
tato - 2011-11-22 20:50

tuktuk
tuktuk - 2011-11-23 15:05
WITAJCIE TATO I MAMO !
SUPER,ZE SLEDZICIE BLOGA :) LOVE U
Mozecie tez tu na bloga wysylac maile - bo na razie nie sprawdzamy poczty na naszych skrzynkach. Logujemy sie tylko na tego bloga. Nasz tablet nie dziala :(

Zasoby: 94 wpisy94 37 komentarzy37 951 zdjęć951 0 plików multimedialnych0

14.11.2015 - 14.11.2015