Geoblog.pl    tuktuk    Podróże    Indie 2012    1 Dzien New Delhi

1 Dzien New Delhi

Indie, Delhi

No coz wysiedlismy z samolotu i udalismy sie najprostrza droga do metra. Podroz z lotniska do centrum Delhi to okolo 45 min i koszt 80 Inr za osobe. Kiedy wysiedlismy z metra wcale nie spodziewalismy sie tlumow przed stacja o 5 rano i tu pierwsze zdziwienie - wow ile tu ludzi !!! I wszyscy chca nas gdzies zawiesc :) Wybralismy pierwsza lepsza riksze i do hotelu. Koszt 50 INR za 2 osoby za przejazd 1 km :( TAK WIEMY za drogo , ale co zrobic gdy marzy sie tylko o lozku.
Po dostarciu na miejsce spoatlimy chyba z 5 godz. po czym udalismy sie na spacer przez stare miasto i tu kolejna mila niespodzianka : 20 lutego to dzien swietowania dla hindusow wtedy Siwa ozenil sie z Parwati :) w calym miescie odbywa sie wielki festiwal. wszyscy tancza i spiewaja. Swiatynie sa przepieknie ustrojone. Kazdy kto wchodzi na teren swiatyni zostaje "namaszczony" i posypany kwiatkami. potem siada sie w kregu razem z innymi i slucha sie piesni a w tym czasie najwyzszy kaplan odprawia ceremonie.Niezapomniane wrazenie :) Panuje ogolna atmosfera radosci i swietowania.

ML
ML - 2012-02-22 04:47
Podoba nam sie ta podroz /od razu swiat piekniejszy/ nie dosyc,ze cieplo to jeszcze zabawowo.Pozdrawiamy i zyczymy dobrych
niespodziewanych wrazen

Zasoby: 94 wpisy94 37 komentarzy37 951 zdjęć951 0 plików multimedialnych0